FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų pažintinės išvykos, kelionės.
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Choras Cantica Sakartvele

Edukacinė išvyka į Klaipėdą

Akordeonistų išvyka

Cantica Norvegijoje

Jaunieji atlikėjai muzikuojančiame miestelyje

Jaunių choro ,,Cantica” koncertinė–pažintinė kelionė

Skambančios dirbtuvės

Anykščių link

Koncertinė kelionė į Augustavą (Lenkija)

Koncertinė išvyka į Amsterdamą

Ekskursija po Kauną

 

 


 

 Choras Cantica Sakartvele

Birželio mėnesį choras Cantica išvyko į koncertinę – pažintinę kelionę į Sakartvelą.
Lėktuvui nusileidus Kutaisio oro uoste, mus pasitiko gidas ir visus pribloškė puikiai sugiedodamas Lietuvos himną. Štai taip nuo pirmųjų akimirkų ir visos kelionės metu mus lydėjo didelė ir nesuvaidinta pagarba Lietuvai ir nuostabus svetingumas.
Canticos koncertas vyko didžiausioje Tbilisio meno mokykloje. Visi mokiniai jau atostogavo, tačiau mūsų garbei buvo sukviesti trys mokyklos chorai, atlikę įdomias, trykštančias pietietišku temperamentu, programas.
Visi klausytojai  dėmesingai išklausė Canticos choro paruoštą lietuviškos muzikos programą ir pasakojimą apie mūsų šalį. Kiekvienas kūrinys buvo palydėtas nepaprastai šiltais aplodismentais,  o po koncerto sulaukėme nuoširdžiausių  padėkos žodžių.
Po kūrybinės kelionės dalies jau turėjome galimybę atsipalaiduoti ir džiaugtis  įspūdžiais šioje spalvingoje šalyje. Sakartvelas  – pilnas kontrastų. Vairavimo ypatumai, kur tik vietiniams suprantamos taisyklės, kai ant kelio guli karvės ir pėstieji kažkokiu būdu sugeba pereiti (arba perbėgti ) gatvę. Kita pusė - tai  gamtos grožis  ir kalnų didingumas,  nepaprastas svetingumas ir pasididžiavimas savo šalimi. Na, žinoma negalima pamiršti vakarienių, kurios vadinamos supra. Kiekviena vakarienė – tai puota su patiekalų gausa ir gražiais,  bei prasmingais palinkėjimais.  Visos kelionės programa buvo įdomi ir turininga -   grožėjomės  Tbilisio senamiesčiu ir naujais puikios architektūros statiniais, senąja sostine Mccheta, gėrėjomės Kazbegio viršukalne, maudėmės šiltoje jūroje Batumio kurorte.

Patirti įspūdžiai išliks ilgam. Sakartvelas sugebėjo išsaugoti savo identitetą, nežiūrint visų karinių negandų, politinių peripetijų. O mums didžiausias pavyzdys, kaip reikia didžiuotis savo šalimi ir suteikti atvykstantiems gražiausius įspūdžius, kad čia norėtųsi atvykti vėl ir vėl...

Diana Mikienė

________________________________________________

EDUKACINĖ IŠVYKA Į KLAIPĖDĄ

2017 m. gruodžio 2-os dienos ankstyvą šeštadienio rytą gausus mokinių ir mokytojų būrys autobusu pajudėjo į Žemaitiją. Muzikos teorijos, istorijos ir kompozicijos metodinės grupės mokytojai organizavo edukacinę išvyką į Klaipėdą. Kelionės tikslas - stebėti VI RESPUBLIKINĘ LIETUVOS MOKINIŲ MUZIKOS OLIMPIADĄ.
Kartu su mumis į šią kelionę vyko mokiniai ir mokytojai, kurie lapkričio 11 dieną  dalyvavo mūsų mokyklos organizuotame Respublikiniame solfedžio festivalyje – konkurse ,,Kelionė į muzikos šalį-2017“. Mokiniai bei jų mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų taip pat norėjo  pamatyti   įdomias kūrybines olimpiados užduotis, pasidalinti patirtimi, įžvalgomis. Likome labai sužavėti olimpiados atidarymu, renginio organizavimu, mokinių sukurtomis  ir atliktomis muzikinėmis  kompozicijomis.
Šis edukacinis projektas – tai puokštė pačių gražiausių moksleivių pasirodymų iš įvairių, mūsų šalies mokyklų. Tą dieną  Klaipėdos universiteto Menų akademijos salėje, išties, viešpatavo Muzikos Olimpiada.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(Padidinti)

Visiems konkurso dalyviams, mokytojams ir žiūrovams įspūdingą muzikinį edukacinį projektą padovanojo Klaipėdos universiteto Menų akademijos aktorinio meno studentai, kuriuos paruošė aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis, bei kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė.
Olimpiados uždarymo metu vyko  dalyvių apdovanojimai, kuriuos lydėjo audringi žiūrovų plojimai. Buvo paskelbti 6 olimpiados dalyviai, kuriuos komisijos nariai išrinko atstovauti Lietuvai  būsimoje  tarptautinėje MOKINIŲ MUZIKOS OLIMPIADOJE, kuri šį kartą vyks Estijos sostinėje - Taline.
Iš šios kelionės parsivežėme daug tą dieną patirtų gražių įspūdžių ir  atminty išsaugotas gražias, vakare aplankytos banguojančios  jūros, akimirkas.  Vykstant namo, mokiniai pripažino, kad kuriant muzikines kompozicijas, daug kantrybės ir laiko asmeniniam tobulėjimui reikalaujantis solfedžio dalykas, visada lieka prasmingas visiems - tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Klara Karnaševičienė

______________________________________

Akordeonistų išvyka

2017 m. birželio 9 d. būrys akordeono dalyko mokinių ir mokytojų kartu su Selemonu Paltanavičiumi – Lietuvos prozininku gamtininku, fotografu, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju keliavo vaizdingu maršrutu: Vilnius – Ventės ragas – Rusnė – Šilutė – Vilnius. Jauniesiems akordeonistams edukacinę kelionę dovanojo Lietuvos Aplinkos Ministerija.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(Padidinti)

______________________________________

Cantica Norvegijoje

Šių metų birželį choras “Cantica” išvyko į tolimąją Norvegiją.
Seniai svajojome aplankyti šią nuostabią šalį ir mūsų lūkesčiai išsipildė su kaupu.
Po jaukaus ir nuotaikingo koncerto turėjome pakankamai laiko grožėtis   natūralia Norvegijos gamta, gėrėtis skandinaviškos architektūros ir aplinkos harmonija.
Kaip sakė viena choristė:  “gražiausi vaizdai ir dabar iškyla sapnuose”.
Smagūs įspūdžiai ir  naujos patirtys – tai choro bendrystės stiprinimas ir puikus stimulas naujiems koncertams ir būsimoms  kelionėms.

Choro vadovė Diana Mikienė

______________________________________

Jaunieji atlikėjai muzikuojančiame miestelyje

2016 m. spalio 25 - 31 dienomis Saracinesco miestelyje, centrinėje Italijoje, vyko tarptautinis muzikos  mainų programos  Erasmus+ projektas  „I GIOVANI NEL BORGO DELLA MUSICA“ (,,Jaunieji atlikėjai muzikuojančiame  miestelyje"). Pirmą kartą vykusiame muzikos projekte, kurį organizavo  Saracinesco miesto savivaldybė, Accademia Musicale Romana (Italija), Musica Vitale (Lietuva) ir Fundación  Cultural y Deportiva Recuerdo (Ispanija),   dalyvavo  jaunieji muzikantai iš Lietuvos,  Ispanijos ir Italijos. Jie  pristatė muzikines programas ir įvairiuose užsiėmimuose susipažino su skirtingomis kultūromis bei Erasmus+ edukacija . Lietuvai projekte atstovavo įvairių muzikos  konkursų  Lietuvoje ir užsienyje  laureatai : pianistai -  Kamilė Zaveckaitė (F. Liszt music academy, Weimar), Lukas Gedvilas,  Roberta Daugėlaitė,  (LMTA);  fleitistai -  Vytenis Gurstis (LMTA), Vita Marija Daunytė;  violončelininkė Elena Daunytė ir smuikininkė Kotryna Ugnė Daunytė (LMTA); vokalistai -  Justina Stankevič, Adam Nacevič ir Simonas Krukonis.  (J. Tallat Kelpšos konservatorija);
pianistai - Lina Žutautaitė,  Kliment Jeremčuk (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija);  Erikas Sadauskas (Trakų meno mokykla), Eigintė Kuklytė (Algirdo muzikos mokykla).  Tad labai džiugu, kad mūsų šalį ir muzikos mokyklą atstovavo fortepijono dalyko mokinė Emilia Novoselska ir mokytoja  koncertmeisterė  Aušra Guobienė.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(Padidinti)

Italijai projete atstovavo pianistai Valerio Lovisa ir Manuel Cini. Ispanijai atstovavo Fondación Cultural y Deportiva Recuerdo choras iš Madrido.
Projekto metu,  kiekvieną vakarą , mažame viduramžių miestelyje Saraninesco, įsikūrusiame  kalnuose 900 metrų aukšyje, vyko  Lietuvos jaunųjų atlikėjų muzikiniai pasirodymai . Jaukioje,  dar  XIII a. pastatytoje San Michele Arcangelo bažnyčioje vykusiuose koncertuose,  klausytojai ir svečiai buvo supažindinami  su įvairiomis koncertinėmis  programomis, lietuvių kompozitorių kūryba, Lietuvos muzikinio ugdymo sistema.  Visi dalyviai buvo supažindinti su Erasmus+ programa, vyko įvairūs užsiėmimai, bei kūrybinės dirbtuvės ,  skatinančios geriau įsigilinti į programos naudą jaunam žmogui. Taip pat visos šalys rengė savo kultūros ir kulinarinio paveldo pristatymus. Projekto metu taip pat vyko pažintinės ekskursijos į aplinkinius miestelius, bei Italijos sostinę Romą. O priešpaskutinę projekto dieną įvyko visų dalyvių baigiamasis koncertas Saracinesco miestelio bažnyčioje, kuriame pasirodė visų dalyvavusių šalių – Lietuvos, Ispanijos, Italijos  atstovai. Paskutinę projekto dieną vyko atsisveikinimas ir visi dalyviai gavo „Youth pass“ pažymėjimą, patvirtinantį apie dalyvavimą projekte ir įgytus tarpkultūrinius įgūdžius. Šis projektas dar labiau sustiprino trijų šalių bendradarbiavimą ir kultūrinę sklaidą per muziką.  Visų trijų šalių projekto organizatoriai sutinka, kad projektas tęsis ir kitais metais.

A. Guobienė

______________________________________

Jaunių choro ,,Cantica” koncertinė–pažintinė kelionė
  Strasbūras – Paryžius - Briuselis

Labai draugiškas, linksmas ir  žingeidus jaunių choras ,,Cantica‘ turi nuostabią tradiciją – pasibaigus mokslo metams leistis į įdomią, turiningą pažintinę – koncertinę kelionę. Šios išvykos skatina vaikus draugauti, moko savarankiškumo, sukelia pozityvių emocijų ir  palieka nepamirštamų  įspūdžių ne tik likusiai vasarai, bet ir visam gyvenimu. Š.m. birželio 9 d. labai ankstų rytą, jų vadovė Diana Mikienė,
chormeisterė Gražina Gumuliauskienė, koncertmeisterė Aušra Guobienė leidosi į ilgai planuotą ir lauktą koncertinę – pažintinę kelionę – pamatyti ir  aplankyti  vienus  gražiausių Europos miestų -  Strasbūrą, Paryžių ir Briuselį. Kelionė per Lenkiją ir  Vokietiją neprailgo – visą laiką autobuse skambėjo dainos, girdėjosi laimingų vaikų klegesys, o visų mylima, patyrusi,  pastovi mūsų kelionių vadovė - ,,Fortuna Travel‘ gidė D. Brazlauskienė ne tik  labai įdomiai  pasakojo, bet vedė įvairiausias viktorinas,  nuotaikingus  žaidimus, kuriuose noriai dalyvavo ir maži, ir suaugę.
Didžiausia liūtimi jaunuosius keliautojus  pasitiko Strasbūras -  dažnai minimas kaip (demokratinė) Europos sostinė, kuriame susirenka Europos Taryba ir yra įsikūręs Europos žmogaus teisių teismas. Tačiau vasariška  liūtis greit baigėsi,  nušvito skaisti saulė – turėjome galimybę  pasigrožėti į UNESCO saugomų objektų sąrašą įrašytu istoriniu  Strasbūro senamiesčiu, viena gražiausių, įspūdingiausių  gotikinių katedrų visoje Europoje  milžiniška ir didinga Dievo motinos katedra, kuri pradėta statyti dar 1015 m. Specialiu, keliautojams ir turistams pritaikytu  laivu plaukiojome  senamiestį juosiančiais kanalais.

 Antrasis miestas ir pagrindinis kelionės tikslas – Paryžius – nors  taip pat pradžioj  ,,ašarojo“, bet visus iš kart sužavėjo savo ypatinga atmosfera ir nuotaika. Ir  taip visad gražus, nuostabus ir  žavingas romantiškasis Paryžius buvo nenusakomas - juk  tuo metu čia vyko Europos futbolo čempionatas, tad visur ,,karaliavo“ futbolas. Kelias dienas Paryžiuje praleidę dainininkai pamatė ir aplankė visas žymiausias Paryžiaus  vietas - Dievo Motinos katedrą (Notre Dam de Paris), Luvrą – didžiausią pasaulyje meno muziejų,  Triumfo arką, vienas žymiausių pasaulio aveniu – Eliziejaus laukus, Bohemiškajį  Monmartrą, didingai  miesto horizonte iškilusią romantinio–bizantinio stiliaus Švč.Jėzaus širdies baziliką,  pakilo į Paryžiaus simboliu tapusį, tuo metu milžinišku kamuoliu pasipuošusį Eifelio bokštą, apsilankė Fragonard parfiumerijos muziejuje,  Fontenblo rūmuose -  vienuose seniausių, prabanga tviskančių karališkųjų rezidencijų Prancūzijoje. Nors ekskursinė programa buvo labai intensyvi ir įvairi, bet mūsų jaunieji dainuojantys keliauninkai įrodė, kad yra labai ištvermingi, atsakingi, reikiamu momentu mokantys susiimti, susikaupti, nugalėti nuovargį ir jaudulį. Nors mūsų choristai,  yra koncertavę ne tik  gražiausiose  Lietuvos salėse, bei ir kitų miestų, šalių koncertinėse erdvėse, tačiau šis koncertas Paryžiuje ir  vaikams, ir suaugusiems išliks ne tik atmintyje, bet ir jų  širdyse...Pirmą kartą mūsų ,,Cantica‘  koncertavo senelių namuose. Dainininkų  ir kanklininkės Onutės Šniukštaitės (mokyt. V. Alenskienė) muzikavimo  klausėsi neįgalūs seneliai, jų artimieji, Paryžiaus ,,Liūto“ klubo nariai.  Koncertas buvo labai jautrus, šiltas ir neeilinis,  išspaudęs ne vieną ašarą lietuvių vaikų akyse. Aidėjo nuoširdūs plojimai, išsakyti padėkos žodžiai Lietuvos mokiniams ir mokytojams, neįgaliems Paryžiaus seneliams praskaidrinusiems jų eilinę dieną, padovanojusiems  dalelę savo širdies , suteikusiems tiek laimės,  džiaugsmo ir vilties... Po tokio prasmingo koncerto, kelionė tęsėsi. Jaunųjų atlikėjų jau laukė  Disneileindo pramogų parkas - įkūnyta Volto Disnėjaus svajonė - ,, vaikų rojus žemėje, kur viskas galima, skamba juokas, švyti šypsenos, daug žaidimų, karuselių, spalvingų grožybių“. Iš tikrųjų – mūsų bemaimiai keliauninkai išbandė  visus parko atrakcionus, o ypač vaikus  sužavėjo patys sudėtingiausi, suteikiantys daugiausia adrenalino ir  skirti tik bemaimiams, itin sitiprių nervų lankytojams.
Dar vienas sustojimas – Belgijos sostinėje Briuselyje , kuris  taip pat laikomas ir  Europos Sąjungos sostine, kadangi čia įsikūrę daugybė jos institucijų. Buvo aplankytas Perlamentariumas  - inovacijomis garsėjantis Perlamento  lankytojų centras, kuriame  ši institucija pristatoma naujoviškai ir nenuobodžiai, o dinamiškuose ir interaktyviuose daugialypės terpės ekranuose pasakojama apie Europos integraciją ir apie tai, kokią įtaką ji daro mūsų kasdieniam gyvenimui. Pasivaikščiota senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėta daugiausia lankytojų sulaukiančia miesto vieta -  Didžiąja Rotušės aikšte,  miesto simboliu tapusia  1619 m pastatyta besišlapinančio berniuko skulptūra. O trumpa laisvo poilsio valandėlė buvo skirta paragauti ir  pasigardžiuoti tradicininiais Briuselio skanėstais – kraštais vafliais su ledais, vaisiais, šokoladu ar grietinėle. Kelias namo neprailgo,  kelionė buvo labai įdomi, prasminga, jaudinanti, turininga, pilna įspūdžių, emocijų, nepamirštamų akimirkų. Tad sekančios kelionės lauks tikrai  jau visi, net ir patys jauniausieji ,,Canticos“ dainorėliai!

Aušra Guobienė

______________________________________

Skambančios dirbtuvės

Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 22-28 dienomis, Anykščiuose vyko pirmoji Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos kamerinio orkestro stovykla „Skambančios dirbtuvės“. Stovyklavietėje, kuri buvo įsikūrusi Rubikių ežero pašonėje, kiekvieną dieną skambėjo orkestro muzikos garsai. Nuostabi gamta įkvėpė ne tik kasdienėms repeticijoms. Laisvu nuo repeticijų metu stovyklautojai džiaugėsi maudynėmis, plaukiojo valtimis, vakarus leido prie laužo, dainavo dainas ir žaidė žaidimus.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(Padidinti)

Vieni pagrindinių stovyklos tikslų buvo skatinti mokinių kolektyvinę dvasią, kelti motyvaciją muzikuoti orkestre bei gerinti orkestrinio atlikimo kokybę. Stovykloje dalyvavo keturi mokytojai – Kęstutis Lipeika, Mantas Makrickas, Jolanta Taločkienė ir Ernesta Vanagaitė-Sriubienė, kurie teigia, jog stovyklos dėka pavyko stipriai priartėti prie išsikeltų tikslų įgyvendinimo, bei tikisi, jog šis projektas turės tęstinumą. Stovyklos metu buvo pasiruošta koncertui, kuris vyko Debeikių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

E. Vanagaitė – Sriubienė

_______________________________________

Anykščių link

2016 m. birželio 7- osios ankstyvą rytą prie Karoliniškių muzikos mokyklos rikiavosi gausus akordeonistų būrys, pasiruošęs kelionei Anykščių link. Šįsyk - be instrumentų, tačiau su puikia kompanija ir saulėta nuotaika.
Ekskursija prasidėjo nuo anykštėno, tautodailininko Stanislavo Petraškos parodos. Čia eksponuojami akmens tapybos darbai unikalūs, mat akmens tapybos technika sukurta paties menininko. Kaip žinia, Anykščių kraštas neatsiejamas nuo rašytojų, todėl teko galimybė iš arčiau susipažinti su rašytoju Antanu Vienuoliu-Žukausku, apsilankant jo memorialiniame name-muziejuje, taip pat su „Anykščių šilelio“ autoriumi poetu ir vyskupu Antanu Baranausku jo klėtelėje. Galiausiai pavyko užkopti ir į „Laimės žiburį“ - rašytojo Jono Biliūno kapą ir paminklą ant Liaudiškių kalvos. Norėjosi užlipti ant Puntuko akmens, tačiau pasirodė lengviau vaikščioti medžių lajų taku ir pakilti į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė nuostabios Anykščių miškų žalumos. Miesto centro panoramą puikiai galima buvo matyti iš Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės. Smagiausi dalykai nuotykius mėgstantiems moksleiviams buvo  Anykščių Menų inkubatoriuje įsikūręs „Cosmos“ paukščių takas bei nutrūktgalviška vasaros rogučių trasa ant Kalitos kalno.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ekskursijos akimirkos (Padidinti)

Anykščių miestas garsus ne tik įvairialypiu kultūriniu palikimu, nuostabiais gamtos paminklais, tačiau ir pastaraisiais metais gerokai išaugusia turizmo infrastruktūra. Ir nors visi tą dieną aplankyti objektai  Anykščiuose - tik maža dalis to, ką galima pamatyti ir nuveikti čia, tačiau įspūdžių pakaks ilgam. Akordeonistų vardu dėkojame tėveliams ir mokyklos administracijai už paramą šiai kelionei!

Agnė Dūkštaitė

_______________________________________

Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos fortepijono dalyko metodinės grupės mokinių ir mokytojų koncertinė kelionė į Augustavą (Lenkija)

Kiekviena išvyka yra ne tik labai laukiama, bet  ir labai naudinga – ji ne tik praplečia akiratį, bet ir motyvuoja, skatina stengtis ir tobulėti, draugauti ir bendradarbiauti,  suteikia įvairiapusės  patirties,  puikių emocijų,  palieka daug gražių prisiminimų… Todėl   laimingi ir gerai nusiteikę vienuolika pačių geriausių fortepijono dalyko metodinės grupės mokinių ir jų mokytojų, labai  ankstyvą, gražų ir  saulėtą gegužės 13 d. rytą,  išvyko į ilgai lauktą ir  planuotą koncertinę-pažintinę kelionę į netoli Lietuvos esantį Augustavo miestą  Lenkijoje. Kelionė neprailgo, nes Augustavo miestelis nutolęs nuo Viniaus tik 214 km ir   daugeliui jau buvo matytas pro automobilio ar autobuso langą, bei žinomas kaip miestas, pro kurį kasdien nenutrūkstamai važiuoja begalė įvairiausių mašinų, automobilių, vykstančių į visas kitas Europos šalis. Todėl  buvo labai malonu pamatyti ,  pažinti  šį miestelį ir  kaip gražų kurortinį,  vandens sporto centrą, ir praleidus čia visą dieną  - vakare koncertuoti ir kartu garsinti Lietuvos, bei mūsų mokyklos vardą Augustavo  muzikos  mokykloje. Mūsų jaunieji pianistai  ir mokytojai turėjo galimybę ne tik pasivaikščioti jaukiomis Augustavo senamiesčio gatvelėmis,  miestą garsinančio kanalo krantine, bet ir pasiplaukioti garlaiviu garsiuoju XIX a, įrengtu kanalu,   miškų apjuostais ežerais, kurių pakrantėse įsikūrę poilsiavietės , sanatorijos, , jachklubai, vandens sporto centrai. Visus ypač sužavėjo neįprastą atrakciją - plaukimas šliuzais, bei ilgam įsimins išsilaipinimas stebuklais ir   istoriniais įvykiais garsėjančioje  Studzieniničės ežero saloje, kuri traukia visus piligrimus, keliautojus ir turistus. Apsilankymas   Šventoje vietoje, kurioje lankėsi pats Jonas Paulius II, o dabar tai primena popiežiui pastatytas nuostabus paminklas. Nors diena buvo labai ilga, pilna įspūdžių, emocijų , o visi keliautojai jautėsi labai pavargę, tačiau mūsų jaunieji atlikėjai įrodė, kad yra labai atsakingi, ištvermingi , reikiamu momentu mokantys susikaupti, nugalėti ne tik sceninį jaudulį, bet ir nuovargį. Artėjo vakaras, o kartu ir labai lauktas, bei atsakingas mūsų jaunųjų pianistų koncertas Augustavo m. Emilio Mlynarskio muzikos mokykloje. Ši jauki mokykla įsikūrusi gražiame,  dar  1829 m. pastatytame klacisistinio stiliaus anksčiau buvosio senojo Augustavo pašto pastate. Visus atlikėjus puikiai nuteikė prabangi, bet labai jauki koncertų salė,  šventiškai apšviesta  scena, visą dieną svečius lydintis mokyklos šeimininkų dėmesys, bei  salėje jaučiamas klausytojų susidomėjimas ir palaikymas. O pasidžiaugti tikrai buvo kuo! Mūsų pianistai pasirodė tikrai puikiai,  galima buvo  klausytis,  džiaugtis,  ir didžiuotis visais – ir pačiais mažiausiais,  ir vyresniais atlikėjais. Koncerto programoje skambėjo žymiausio lenkų kompozitorių Fr.Chopin, bei K.Šzymanovsky, kompozitorių klasikų, romantikų,  lietuvių kompozitorių M.K.Čiurlionio, B.Dvariono, S.Žentelio, bei mūsų mokyklos mokytojo, bei kompozitoriaus D.Prusevičiaus kūriniai. Nuskambėjus paskutiniems muzikos akordams ir nuaidėjus karštiems plojimams,  Augustavo muzikos mokyklos kolektyvui buvo įteiktos atminimo dovanos –  lietuvių kompozitorių – M.K.Čiurlionio, B.Dvariono fortepijoninių kūrinių rinkiniai, kompozitoriaus D.Prusevičiaus jauniesiams pianistams skirti kūriniai. Augustavo muzikos mokyklos direktorius Darjuš Michailovsky nuoširdžiai sveikino visus svečius.   Laukė jaudinantis , o kartu  ir džiaugsmingas įvykis – lietuvių-lenkų kalbomis iškilmingai perskaityta   abiejų mokyklos direktorių -Aldonos Skruibytės ir  Darjuš Michailovsky atstovaujama bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus Karoliniškių muzikos ir Augustavo  Emilio Mlynarskio muzikos mokyklų. Sutartį savo parašais patvirtino Augustavo muzikos mokyklos direktorius bei mūsų mokyklos fortepijono dalyko metodinės grupės pirmininkė Regina Chmieliauskienė. Šia sutartimi nutiestas” Muzikinis tiltas", skatinantis draugauti ir bendradarbiauti, tęsti koncertinius, kultūrinius abiejų mokyklų bedradarbiavimo  ryšius. Gaila, kad  tokia nuostabi, turininga ir  prasminga diena ėjo į pabaigą. Jau sutemus pasiekėme savo gimtajį Vilnių. Ir vaikai, ir mokytojai buvo  pavargę, bet labai laimingi,  pakylėti ir  pilni nuostabaus jausmo,  šiltų  emocijų ir neišdilomų įspūdžių. Ši graži, prasminga, turininga koncertinė kelionė tikrai įsimins visiems ir liks atmintyje  kaip viena gražiausių gyvenimo akimirkų.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kelionės akimirkos (Padidinti)

Aušra Guobienė

_______________________________________

Koncertinė išvyka į Amsterdamą

Birželio pradžia, jau ištuštėjusi muzikos mokykla. Jaučiama artėjančių atostogų nuotaika, tačiau kažkur girdisi skambūs dainuojančių vaikų balsai. Tai choras „Cantica“ su vadove D.Mikiene, mok. G.Gumuliauskiene  ir koncertmeistere A.Guobiene   ruošiasi atsakingam koncertui Amsterdame.
Jau tapo gražia tradicija kiekvienus mokslo metus  palydėti koncertine – pažintine kelione užsienyje. Pabuvota Slovakijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Vokietijoje. Šių metų kelionės maršrutas driekėsi per Lenkiją, Vokietiją į Olandiją. Turininga ekskursinė programa, smagi kelionė buvo vainikuota gražiu koncertu Amsterdamo istorijos muziejuje. Nuoširdūs klausytojų aplodismentai,  bei gražūs, šilti atsiliepimai po koncerto – didžiausias atlygis visiems moksleiviams ir jų mokytojams.

_____________________________

Ekskursija po Kauną

  Karoliniškių muzikos mokyklos mokiniai su muzikos teorijos, istorijos ir kompozicijos metodinės grupės mokytojais kovo 24 d. išvyko į edukacinę-pažintinę ekskursiją po Kauną. Aplankė Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejų, įsteigtą 1983 m. kovo 1 d. Muziejuje yra sukaupta įvairiausi lietuvių, kitų tautų liaudies muzikos instrumentai, garso įrašai, nuotraukos, laiškai, atvirukai, plakatai ir kt. Bibliotekoje sukaupta virš 2000 leidinių. Mokiniai ne tik galėjo pamatyti pučiamuosius lietuvių liaudies instrumentus, bet ir turėjo galimybę pamuzikuoti skudučiais, ragais, švilpukais, molinukais. Buvome maloniai nustebinti, išvydę įvairiausias kankles, išdėstytas pagal regioninius savitumus, bei vystymosi raidą.
Bendratautinių muzikos instrumentų ekspozicija įrengta XVI a. II pusės gotikinio stiliaus pastate. Čia mokiniai sužinojo, kokie ir iš kokių šalių į Lietuvą atkeliavę instrumentai tapo savos kultūros dalimi. O salėje, kuri garsėja gera akustika, ekskursijos dalyviai atliko renesanso epochos kanoną. Didelį įspūdį paliko Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus. Čia mokiniai išsamiai susipažino su M.K.Čiurlionio biografija, šeimos istorija, kūrybiniu palikimu:paveikslais, eskizais, piešiniais, grafikos darbai

 

  

Vėliau aplankėme Kauno senamiestį, Kauno Katedrą, Rotušės aikštę, klausėmės kompozitoriaus G.Kuprevičiaus atliekamos varpų muzikos prie Karo muziejaus.
Mokiniams labai patiko ši išvyka ir jie mielai vyktų į  pažintines ekskursijas dažniau.
Esame labai dėkingi mokyklos vadovybei, skyrusiai  lėšas šiai kelionei finansuoti iš mokyklos paramos fondo.

  Virginija Krasauskienė

_____________________________

 
 
 
Karoliniškių muzikos mokykla © 2008 elektroninis paštas